ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

εκδρομη Σπαρτη3

Με βάση την εγκύκλιο υπαριθμ. 20883/ΓΔ4/12-02-2020 Υπουργική Απόφαση που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 456/ τ.Β’/ 13-02-2020 του Υπουργείου Παιδείας, το σχολείο προσκαλεί τα ενδιαφερόμενα ταξιδιωτικά γραφεία να καταθέσουν εγγράφως κλειστές προσφορές είτε ιδιοχείρως είτε ταχυδρομικά .στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου μας μέχρι τη Δευτέρα 19-2-2024 και ώρα 11.00’πμ.

Προδιαγραφές εκδρομής

1. Προορισμός: Σπάρτη

2. Ημερομηνία αναχώρησης: Παρασκευή 15-3-2024 07.50 πμ

3. Ημερομηνία επιστροφής: Παρασκευή 15-3-2024 19.00 μμ

4. Προβλεπόμενος αριθμός συμμετεχόντων μαθητών 22

5. Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4 (τέσσερις)

6. Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο διαθέσιμο για όλες τις μετακινήσεις που πραγματοποιηθούν σύμφωνα με το πρόγραμμα της εκδρομής (το οποίο θα διαμορφώσει το σχολείο). Θα πρέπει να επισυνάπτονται επίσης στην προσφορά ποιο λεωφορείο θα χρησιμοποιηθεί (αριθμό κυκλοφορίας), ο ακριβής αριθμός θέσεων του οχήματος, η άδεια Κυκλοφορίας του, ο τελευταίος έλεγχος ΚΤΕΟ, το Ασφαλιστήριο του οχήματος καθώς την επαγγελματική άδεια του οδηγού που θα χρησιμοποιηθεί.

8. Αναχώρηση – επιστροφή: λιμάνι Πούντα (υπόστεγο)

9. Επισκέψεις – Μετακινήσεις : Το πρόγραμμα περιλαμβάνει μετακίνηση στο Μουσείο ελιάς στη Σπάρτη

Στην προσφορά θα πρέπει υποχρεωτικά να συμπεριλαμβάνονται και να αναγράφονται:

1. Το συνολικό κόστος της πραγματοποίησης της εκδρομής συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ, καθώς και η οικονομική επιβάρυνση ανά μαθητή.

3. Υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία

4. Υπεύθυνη δήλωση ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας [βεβαίωση συνδρομής νόμιμων προϋποθέσεων λειτουργίας τουριστικού/ ταξιδιωτικού γραφείου] το οποίο βρίσκεται σε ισχύ ή βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων για τη λειτουργία τουριστικού γραφείου.

5. Υπεύθυνη δήλωση ότι η προσφερόμενη τιμή είναι τελική και σε αυτή συμπεριλαμβάνεται οποιοσδήποτε φόρος, τέλος και κρατήσεις κάθε είδους.

6. Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή (Αστικής – Επαγγελματικής Ευθύνης)

7. Ιατροφαρμακευτική – Ταξιδιωτική Ασφάλιση κάλυψης εξόδων σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

8. Η Υποχρέωση του τουριστικού γραφείου να ακολουθήσει το πρόγραμμα της εκδρομής.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

• Πάνω στον φάκελο πρέπει να υπάρχει η ένδειξη: «Για την εκδρομή στην Σπάρτη»

• Η μη τήρηση ενός των προαναφερόμενων όρων ακυρώνει την προσφορά.

• Οι προσφορές πρέπει να κατατίθενται στο σχολείο σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά είτε ιδιοχείρως είτε ταχυδρομικά .

• Όποιο ταξιδιωτικό γραφείο επιλεχθεί πρέπει έχει να προσκομίσει τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την έγκριση της εκδρομής, μέχρι τη λήξη κατάθεσης των κλειστών προσφορών.

Το σχολείο θα αξιολογήσει τις προσφορές με κριτήρια ποιοτικά και οικονομικά, . Το άνοιγμα των προσφορών και η επιλογή θα γίνει στο σχολείο στις 12.30 μ.μ τη Δευτέρα, 19-2-2024.

Σημειώνεται ότι η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί εφόσον οι καιρικές συνθήκες το επιτρέψουν.

Δερμάτης Χριστόφορος