ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ

Το Γυμνάσιο Ελαφονήσου με πρ. Α΄Λ.Τ σε συνεργασία με τον κ. Δημήτρη Κελεφιώτη ΣΕΕ παιδαγωγικής ευθύνης, το Γυμνάσιο Μονεμβασίας «Γ. Ρίτσος», το Γυμνάσιο Μολάων, το Γενικό Λύκειο Μολάων «Θοδωρής. Καλλιφατίδης», το 1 ο ΕΠΑΛ Μολάων, το Γυμνάσιο Παπαδιανίκων, το Γυμνάσιο Νεάπολης, το Γενικό Λύκειο Νεάπολης, το 1ο ΕΠΑΛ Βοιών, το Πουλημενάκειο Γυμνάσιο Γερακίου, τ ο ΓΕΛ Μονεμβασίας, το ΓΕΛ Γερακίου, το Γενικό Λύκειο Σκάλας, το Γενικό Λύκειο Κροκεών, διοργάνωσε επιμορφωτικό σεμινάριο διάρκειας δύο (02) ωρών   την Τρίτη 2 2 Ν ο ε μ β ρ ί ο υ 2022  κ α ι ώ ρ α 17:30 – 19:30 μ. μ. με θέμα : « Συνάντηση ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης για την ενδοοικογενειακή βία », μέσω της πλατφόρμας Webex.  Το πρόγραμμα του σεμιναρίου :

17:30 Συνδέσεις-Προετοιμασία-Χαιρετισμοί.

17:40 Θεοδώρα Τσαούση, Σύμβουλος Ψυχολογικής και Εργασιακής Στήριξης 18:00 Αγγελική Χριστοπούλου, Σύμβουλος Κοινωνικής και Εργασιακής Στήριξης 18:20 Ελένη Μητροπούλου, Σύμβουλος Νομικής Στήριξης

18:40 Σταυρούλα Πολυζωγοπούλου, Σύμβουλος Υποδοχής 19:00 Ερωτήσεις-Συζήτηση-Αναστοχασμός.

Το σεμινάριο ήταν πρόταση του Πουλημενάκειου Γυμνασίου Γερακίου και στους εκπαιδευτικούς δόθηκαν βεβαιώσεις συμμετοχής από τις διευθύνσεις των συμμετεχόντων σχολείων.