ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ

Το Γυμνάσιο Ελαφονήσου με πρ. Α΄Λ.Τ σε συνεργασία με τον κ. Δημήτρη Κελεφιώτη ΣΕΕ παιδαγωγικής ευθύνης, το Γυμνάσιο Μονεμβασίας «Γ. Ρίτσος», το Γυμνάσιο Μολάων, το Γενικό Λύκειο Μολάων «Θοδωρής. Καλλιφατίδης», το 1 ο ΕΠΑΛ Μολάων, το Γυμνάσιο Παπαδιανίκων, το Γυμνάσιο Νεάπολης, το Γενικό Λύκειο Νεάπολης, το 1ο ΕΠΑΛ Βοιών, το Πουλημενάκειο Γυμνάσιο Γερακίου, τ ο ΓΕΛ Μονεμβασίας, το ΓΕΛ Γερακίου, το Γενικό Λύκειο Σκάλας, το Γυμνάσιο Κροκεών, το Γενικό Λύκειο Κροκεών, υλοποίησε  επιμορφωτικό σεμινάριο διάρκειας δύο (02) ωρών την Πέμπτη 24 Ν ο ε μ β ρ ί ο υ 2022 και ώρα 18:00 – 20:00 με θέμα «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΚΡΙΣΕΩΝ ΣΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ» σε συνεργασία με το Χαμόγελο του παιδιού, μέσω της πλατφόρμας Webex  και σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

18:00 Συνδέσεις-Προετοιμασία-Χαιρετισμοί.

18:15 Στεφανή Αικατερίνη, ψυχολόγος, του οργανισμού «Χαμόγελο του παιδιού». 19:30 Ερωτήσεις-Απαντήσεις-Αναστοχασμός.

Το σεμινάριο προτάθηκε από το 1ο ΕΠΑ.Λ Βοιών και στους εκπαιδευτικούς δόθηκαν  βεβαιώσεις συμμετοχής από τις διευθύνσεις των συμμετεχόντων σχολείων.