ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ

Το Γυμνάσιο Ελαφονήσου με πρ. Α΄Λυκειακή Τάξη σε συνεργασία με τον κ. Δημήτρη Κελεφιώτη ΣΕΕ Παιδαγωγικής Ευθύνης, το Γυμνάσιο Μονεμβασίας «Γ. Ρίτσος», το Γυμνάσιο Μολάων, το Γενικό Λύκειο Μολάων «Θοδωρής Καλλιφατίδης», το 1ο ΕΠΑΛ Μολάων, το Γυμνάσιο Παπαδιανίκων, το Πουλημενάκειο Γυμνάσιο Γερακίου, το Γενικό Λύκειο Μονεμβασίας, το Γενικό Λύκειο Γερακίου, το Γυμνάσιο Νεάπολης, το Γενικό Λύκειο Νεάπολης, το 1ο ΕΠΑΛ Βοιών, το Γενικό Λύκειο Σκάλας, το Γυμνάσιο Κροκεών και το Γενικό Λύκειο Κροκεών υλοποίησε επιμορφωτική Ημερίδα Επαγγελματικού Προσανατολισμού την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2022  και ώρα 18:00-20:30 μ. μ. με την ευγενική υποστήριξη του φορέα Συμβούλων Εκπαίδευσης και Σταδιοδρομίας EmployEdu.

Η Ημερίδα απευθύνθηκε σε εκπαιδευτικούς, γονείς και μαθητές ( με την ευθύνη των γονέων) και πραγματοποιήθηκε μετά από εγγραφή .

Ομιλητές στην Ημερίδα ήταν οι:

Ο Δρ. Χρήστος Ταουσάνης, Συγγραφέας και Σύμβουλος Σταδιοδρομίας,

Η κα Ζωγραφιά Βακάλογλου, Σύμβουλος Σταδιοδρομίας.

Ο κ. Χρήστος Καλλονιάτης, Καθηγητής του Πανεπιστημίου Αιγαίου.

Ο κ. Παναγιώτης Πετρόπουλος, τ. Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Πελοποννήσου, Υπεύθυνος ΚΕΣΥ ν. Μεσσηνίας.

Στους εκπαιδευτικούς δόθηκαν βεβαιώσεις συμμετοχής από τις διευθύνσεις των συμμετεχόντων σχολείων.